Terapie

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Kraniosakrální terapie je jemná manuální metoda testování a léčby celého těla. Její název je odvozen od systému, se kterým pracuje, a tím je kraniosakrální systém - hlavní fyziologický systém těla. Rozprostírá se od lebky (cranium), přes páteř dolů ke kosti křížové (sacrum) a kostrči. Kraniosakrální systém zahrnuje mozek, páteřní míchu a veškeré související struktury v těle.

Terapeut komunikuje s tělem jemným dotykem. Klient je při této terapii vždy oblečený. Využitím velmi mírného tlaku a palpace testuje terapeut volnost pohybu a rytmu mozkomíšní tekutiny pulzující uvnitř membrán a uvolňuje fascie. Technikami této metody je pak schopen kraniosakrální systém harmonizovat a vracet celý tento systém do rovnováhy, čímž se navracejí do své rovnováhy i všechny ostatní systémy těla. CST představuje holistický komplexní pohled na člověka - DUCH - DUŠE - TĚLO. Jejím největším přínosem je tedy její CELISTVOST.

Je vhodná pro dospělé, děti i těhotné ženy. Ošetření je vhodné pro celé spektrum psychosomatických potíží, se kterými si současná medicína neví rady. Při této metodě se pracuje na lebce, trupu i končetinách.  

REBOZO

Pomocí houpavých pohybů reboza zmírníme napětí dané oblasti, uvedeme svaly a vazy do relaxačního a harmonizačního stavu, zmírníme případnou bolestivost či blokádu. Rebozo také příznivě působí na emoční stav, kdy dochází při ošetření rebozem k uvolnění protistresových hormonů.

Rebozo opečování poskytne pocit bezpečí, pohodlí, uvolnění a relaxaci nejen těhotným klientám. Je tedy určena pro kohokoliv, v jakémkoliv období života.

Rebozo není pouze ručně tkaný šátek, je to posvátná látka plná moudrosti, podpory a opory. Umění reboza pochází z Mexika a Guatemaly a domorodé ženy jej zprvu používaly jako součást oděvu, k nošení věcí, potravin ale také k nošení dětí. 

Rebozo v těhotenství slouží k jemné mobilizaci a harmonizaci tkání - ovlivňuje napětí měkkých tkání břišní stěny, pánevního dna a hrudního koše.

Relaxační techniky pomocí reboza využijeme jak v těhotenství, tak u porodu.  

JÓGOVÁ TERAPIE

Jedná se o speciální využití přínosů z jógy - pozice (ásany), pránájáma (řízení energie pomocí dechu), meditace, a také z ájurvédy. Jedná se o komplexní přístup a neustálou práci s tělem, duchem i myslí. Jógová terapie je pomalá, intenzivní práce, která však přináší někdy až nečekané výsledky. Tento zdravotní progres se nestane jen díky praxi pozic, jedná se o úpravu životního stylu, o změnu vzorců na jejichž základě dále stavíme. 

!!! Termín terapie lze zrušit 48 hodin předem telefonicky, 24 hodin předem si nárokuji storno poplatek 50% , posléze je třeba lekci uhradit v plné výši !!!

CENA TERAPIÍ: V Plzni 1200 Kč, v Nečtinech 700 Kč