ÚTERNÍ, OTEVŘENÉ LEKCE JÓGY V PLZNI

12.03.2019

S radostí vás zvu na pravidelné, otevřené, dopolední lekce JÓGA-CORE s možností hlídání dětí a polední lekce HATHA JÓGY do studia SaM v centru Plzně. 

Cena lekce je 100 Kč.
Pokud budete mít zájem během hodiny JÓGA-CORE pohlídat vaše děťátko, rádi vám tuto možnost zprostředkujeme. Bude ovšem nutné přinést ještě 50 Kč za hlídání.  

JÓGA CORE

Jóga-core je velice vhodná pro ženy po porodu, protože pracuje s vnitřním stabilizačním systémem a rozestupem břišních svalů, který mnoho maminek po porodu řeší. Stejně tak pro všechny, kteří milují jógu a rádi by zdravým způsobem zpevnili svůj střed těla.
Na co pomáhá funkční CORE:

  • Odstranění či zúžení Diastázy (rozestup břišních svalů způsobené těhotenstvím, sportovním přetížením)
  • Odstranění či zmírnění inkontinence
  • Zpevnění středu těla (CORE)
  • Vycvičení plochého a pevného břicha
  • Odstranění bolesti zad bederní páteře
  • Zpevnění břicha (povislé kůže) po porodu
  • Zploštění břicha po těhotenství
  • Zlepšení držení těla

Jógová praxe se zde zaměřuje na zpevnění středu těla (core), což je označení pro skupiny svalů, které nazýváme hlubokým stabilizačním systémem. Jejich prokrvením a posílením docílíme správného rovného držení těla, můžeme odstranit potíže s bolestmi zad, krční páteře, ale také kyčlí, kolenou a ramen, prokrvením pánevního dna můžeme podpořit sexuální funkce a zabránit intoxikaci. Zpevněním středu těla, především pánevního dna, si také ženy mohou usnadnit obtížnost početí i stavu po porodu, vytvarovat břišní svaly lépe než pouze cvičením na povrchové břišní svaly, dosáhnout správného držení těla a v neposlední řadě i zeštíhlení. Po celou hodinu nás provází uvolnění a posílení svalů středu těla pomocí jógových ásan.


HATHA JÓGA

Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (ásan), práce s energií pomocí dechu (pránájáma) a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické a vědomé cvičení, díky kterému
zapomenete na okolní svět a starosti. Nemusíte se obávat obtížnosti ani posuzování, protože jóga není zaměřená na výkon, ale na vnitřní prožitek, který je čistě osobní a nesdělitelný. Na lekcích se budeme setkávat v menším počtu účastníků, abych všem mohla věnovat
tolik pozornosti, kolik si skutečně všichni zasloužíte. 

Hatha jóga pomáhá zvyšovat kvalitu života na více úrovních. Naše tělo tonizuje, čistí, posiluje a navrací mu pružnost. Může také být významným tlumičem stresu. Jejích přínosů si můžeme všimnout na rovině tělesné, psychické i duchovní. Hatha jóga nám pomáhá lépe zvládat emoce a najít vnitřní klid.