SPECIÁLNÍ LEKCE RESTORATIVNÍ JÓGY

!!! Z NAŘÍZENÍ VLÁDY ZRUŠENA !!!

Srdečně vás zvu na speciální, prodlouženou lekci restorativní jógy v pátek 12.2. 2021 večer. Snad nám konečně vyjde :)

Restorativní jóga vychází z anglického slova restore, které znamená obnovit, ozdravit, či znovu nastolit rovnováhu. Je to druh jógy, který se využívá pro dosažení fyzického, mentálního i emočního uvolnění. Používají se pomůcky, které podporují udržení rovnováhy, a zároveň stimulují a uvolňují tělo. Některé restorativní pozice jsou prospěšné pro celé tělo, zatímco jiné působí na specifickou oblast těla, jako např. srdce a plíce nebo bedra.

Mnoho pozic je podobných běžným jógovým ásanám, ale jejich provádění je pomalejší, setrvává se v nich i několik minut a využívá se podpory pomůcek, aby se tělo i mysl cítilo pohodlně. Použití pomůcek má svá pravidla a principy, tedy není jedno, jak je tělo podepřeno, a lektor většinou hledá dosažení určitého tvaru těla v ásaně, aby mělo podložení prospěšný účinek. Praxe restorativní jógy je také vhodná například v období menstruace, kdy si tělo potřebuje odpočinout, a není dobré jej zatěžovat aktivní silovou činností.

Restorativní jóga působí na ozdravení těla i mysli. Zvláště může pomoci v období, kdy potřebujeme omezit stres a únavu, které jsou důsledkem našeho rychlého či napjatého způsobu života. Také nám může pomoci při rekonvalescenci po nemoci, zranění, nebo dokonce překonat slabší emoční depresi a úzkosti, které jsou způsobené traumatickými událostmi, jako jsou rozvod, ztráta zaměstnání nebo smrt blízkého milovaného člověka. Pravidelná praxe restorativní jógy posílí naše tělo a budeme odolnější nemocem spojených se stresem.

KDE: studio SaM, Havlíčkova 15, Plzeň                                                                                                  KDY: 12.2.  17:00 - 19:30 h.
CENA: 300 Kč

kontakt:
v.pytlikova@gmail.com,
tel.: 776 726 904,
www.yogart.cz