Speciální lekce restorativní jógy ve studiu SaM

05.11.2021

Speciální lekce restorativní jógy ve studiu SaM 

Srdečně vás zvu na prodlouženou lekci restorativní jógy 5.11. 2021 do studia SaM v Plzni.

Restorativní jóga vychází z anglického slova restore, které znamená obnovit, ozdravit, či znovu nastolit rovnováhu. Je to druh jógy, který se využívá pro dosažení fyzického, mentálního i emočního uvolnění. Používají se pomůcky, které podporují udržení rovnováhy, a zároveň stimulují a uvolňují tělo. Některé restorativní pozice jsou prospěšné pro celé tělo, zatímco jiné působí na specifickou oblast těla, jako např. srdce a plíce nebo bedra.
Mnoho pozic je podobných běžným jógovým ásanám, ale jejich provádění je pomalejší, setrvává se v nich i několik minut a využívá se podpory pomůcek, aby se tělo i mysl cítilo pohodlně. Použití pomůcek má svá pravidla a principy, tedy není jedno, jak je tělo podepřeno, a lektor většinou hledá dosažení určitého tvaru těla v ásaně, aby mělo podložení prospěšný účinek.
Praxe restorativní jógy je také vhodná například v období menstruace, kdy si tělo potřebuje odpočinout, a není dobré jej zatěžovat aktivní silovou činností.
Restorativní jóga působí na ozdravení těla i mysli. Zvláště může pomoci v období, kdy potřebujeme omezit stres a únavu, které jsou důsledkem našeho rychlého či napjatého způsobu života. Také nám může pomoci při rekonvalescenci po nemoci, zranění, nebo dokonce překonat slabší emoční depresi a úzkosti, které jsou způsobené traumatickými událostmi, jako jsou rozvod, ztráta zaměstnání nebo smrt blízkého milovaného člověka.
Pravidelná praxe restorativní jógy posílí naše tělo a budeme odolnější nemocem spojených se stresem.

KDY: 5.11.2021 18:00 - 20:00 h.
KDE: studio SaM, Havlíčkova 15, Plzeň
CENA: 300 Kč
pro závaznou rezervaci bude třeba poslat nevratnou zálohu ve výši 150 Kč na účet: 670100-2215277989/6210, do zprávy pro příjemce napište jóga 5.11. a příjmení


KONTAKT:v.pytlikova@gmail.com, tel.: 776 726 904,
www.yogart.czTěším se na vás,
Veronika